+90 (312) 480 6011
Türkçe

Çetin Emeç Bl. Hürriyet Cd. 5/C Çankaya Ankara

English

Araç Kiralama Koşulları


Sözleşme ve Ekleri

Teslimat sırasında imzalanacak olan araç kiralama, sözleşmesine ek olarak bireysel müşterilerimizden kredi kartı ve adlarına düzenlenmiş bir fatura aslı ibraz etmeleri (su,elektrik v.s.) istenmektedir.

Ticari müşterilerimizden ise şirket evraklarını (vergi levhası, imza sirküsü, kimlik fotokopisi) ibraz etmelerini talep etmekteyiz.

Ehliyet ve Yaş

Kiracının kira sözleşmesi sırasında 22 yaş ve en az 2 yıllık yerli veya geçerli uluslararası ehliyete sahip olması gerekmektedir.

Kiralama Süresi

En az bir haftadır. ( 7 gün) Fiyatlandırma her gün için 24 saat olarak uygulanır.

Fiyatlar

Fiyatlara periyodik bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) sigorta garantisi dahildir.%18 KDV (katma değer vergisi) dahil değildir. Yakıt kiralayana aittir.

Ödeme

Kiralama anında toplam kira bedeli tahsil edilir. Bir günlük kiralama 24 saat olup,  3 saati geçen gecikmeler ise tam gün olarak hesaplanır. Araç teslimatında 500 TL depozito alınır. Depozito ödemesi kredi kartı yada nakit olabilir. Depozito geri ödemesi aracın iade edilmesinden 30 gün sonra yapılır.

Sigorta

Araçlarınızda hasar meydana gelmesi durumunda kiralayan kişi 500.-TL 'ya kadar olan hasarı ödemekle sorumludur. Lastik patlamaları, far, cam kırılmaları, stepne çalınmaları sigorta kapsamı dışındadır.Ancak sigortanın geçerli olabilmesi için en geç 24 saat içerisinde trafik kaza zaptı ve alkol raporunun Büromuza ulaştırılması, kazada tamamen kusurlu olunmaması, kazanın uyuşturucu - alkol etkisi altında olmaması ve yasal hız sınırları içinde yapılmış olması gerekmektedir; aksi takdirde aracı kullanan tüm hasardan sorumlu tutulur.

Trafik Cezaları

Trafik cezaları ve HGS, KGS, OGS geçiş ve kaçak geçiş ücretleri müşteriye aittir. Araçların trafikçe alıkonulması durumunda bu süre kira süresine dahil edilir. Zorunlu durumlarda önceden haber vermeksizin bu koşulları ve bilgileri, rezervasyonda belirtilen araç türünü değiştirebiliriz.

Araçlarımız yurtdışına çıkartılamaz.